سعید قاسمی‌نژاد

سعید قاسمی‌نژاد مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها (FDD) و مدرس فایننس است. او دارای دکترا و کارشناسی ارشد فایننس از نیویورک، کارشناسی ارشد در زمینه مهندسی ساختمان، گرایش ساخت‌وساز و توسعه شهری پایدار از فرانسه و کارشناسی ارشد حمل و نقل از ایران است. او از بنیان‌گذاران دانش‌آموختگان لیبرال ایران است.

دکتر سعید قاسمی‌نژاد مشاور ارشد اقتصادی و مالی در FDD در زمینه اقتصاد و بازارهای مالی ایران، تحریم‌ها و امور مالی غیرقانونی است.

وی متولد و بزرگ‌شده ایران است. قاسمی نژاد مدرک دکتری خود را از دانشگاه سیتی نیویورک اخذ کرده است. او به‌عنوان بخشی از پایان‌نامه خود تاثیر تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران را تجزیه و تحلیل کرده است. ایشان مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی حمل و نقل از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه Ecole Speciale des Travaux Publics در پاریس دریافت داشته بود. 

قاسمی‌نژاد علاوه بر FDD با موسسه فارن پالیسی نیز همکاری داشته است، و مقالات او در وال استریت ژورنال، CNBC، فاکس نیوز، هیل، بیزینس اینسایدر، ویکلی استاندارد، نشنال اینترست، نشنال پست (کانادا)، حریت (ترکیه)، عرب نیوز و جروزالم پست منتشر می‌شود. ایشان همچنین در نیویورک تایمز، واشنگتن پست، وال استریت ژورنال، فاکس نیوز، فارن پالیسی، بیلد، و بی بی سی فارسی مصاحبه داشته و یا از او نقل قول شده است. 

 

تخصص‌ها:

ایران، حقوق بشر، سیاست‌ها و اقتصاد ایران، تحریم‌های ایران، تحریم‌ها و امور مالی غیر قانونی

 

پروژه‌ها:

برنامه ایران، مرکز قدرت اقتصادی و مالی

 

+مقالات سعیدقاسمی نژاد در ویکی اندیشه ورز:

- بازگشت به برجام بیش از همه به نفع چین است
 

مشارکت
این مقاله مفید بود؟ رای‌ها: 0
جزئیات مقاله
آخرین به روز‌رسانی در: 14:00 1400/03/20
آخرین به روزرسانی توسط: (Esmaeli)
تاریخ انتشار: 13:43 1400/03/18
مقاله را به اشتراک بگذارید: 
نویسنده: Esmaeli
لینک ثابت: https://wiki.andishevarz.com/kb/528004
مقالات پیشنهادی