اندیشکده اتحاد علیه ایران هسته ای UNAI

موسسه اتحاد علیه ایران هسته ای United Against Nuclear Iran UANI   یک سازمان طرفداری دو حزبی و غیرانتفاعی در ایالات متحده است. هدف اعلام شده آن جلوگیری از تحقق اهداف ایران برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت منطقه ای دارای سلاح هسته ای است. این سازمان در کنار سایر فعالیت های طرفداری، تلاش برای تحت فشار قرار دادن شرکت ها برای توقف تجارت با ایران را به عنوان وسیله ای برای متوقف کردن برنامه هسته ای دولت ایران و ادعای توسعه سلاح های هسته ای هدایت می کند. 

در سال 2014 ، وزارت دادگستری ایالات متحده در یک دادخواست خصوصی که علیه UANI تشکیل شد ، مداخله کرد و خواستار توقف آن شد ، چرا که به زعم آنها ادامه دادرسی در پرونده امنیت ملی ایالات متحده را به خطر می انداخت. این پیشنهاد دولت توسط قاضی فدرال در سال 2015 پذیرفته شد ، و این نشان دهنده گسترش نادر قانون امتیازات اسرار دولتی به یک دعوی خصوصی بود که دولت طرف آن نبود. 

 

رهبری

مدیر عامل UANI مارک والاس[1] است که پیش از این به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل ، نماینده مدیریت و اصلاحات در سازمان ملل فعالیت می کرد. جو لیبرمن[2] سناتور سابق ایالات متحده از ایالت کانکتیکات به عنوان رئیس سازمان فعالیت می کند. جیسون برودسکی مدیر سیاسی است. سفیران ریچارد هولبروک[3] و دنیس راس[4] پیش از انتصاب به سمت های دولت اوباما ، از بنیانگذاران اصلی و رئیس سازمان بودند. دیوید ایبسن[5] مدیر اجرایی است. 

در مه 2012 ، UANI برای جلوگیری از ایران مسلح به سلاح هسته ای با موسسه گفتگوی استراتژیک[6] ، یک اتاق فکر مستقر در لندن ، یک همکاری فرامنطقه ای شکل داد. آگوست هانینگ[7]، رئیس سابق سرویس اطلاعات فدرال آلمان (BND) آلمان ، مشاور ارشد این طرح است. 

 

بودجه

اهدا کنندگان برتر به UANI برخی معتمدین  مرتبط با توماس کاپلان[8] میلیاردر و یک بنیاد خانوادگی است که توسط شلدون و میریام آدلسون[9] ، اهداکنندگان بزرگ جمهوریخواه اداره می شود. در مجموع ، بودجه مربوط به کاپلان و آدلسون بیش از سه چهارم درآمد کل 1.7 میلیون دلاری این موسسه را برای سال مالی 2013 تشکیل داده بود. 

 

کمپین های شرکتی

UANI اداره ثبت مشاغل ایران[10]  را اداره می کند ، "یک پایگاه داده در حال اجرا از رسانه های معتبر و گزارش های دانشگاهی شرکت های بین المللی که در ایران تجارت می کنند." UANI شهروندان را تشویق می کند تا از IBR برای افزایش آگاهی از محصول ، واگذاری ، تماس با مشاغل و همچنین مقامات منتخب استفاده کنند.

این سازمان همچنین از شرکت ها می خواهد تا برای تایید آنکه هیچ تجارتی را با ایران به انجام نمی رسانند گواهی نامه ای را امضا کنند. نام بیش از 500 شرکت در صفحه IBR UANI ذکر شده است. 

 

قانون گذاری

در اکتبر 2009 نمایندگان رون کلین[11] (دموکرات) و جان میکا[12] (جمهوری‌خواه) از فلوریدا قانون مجلس نمایندگان ایالات متحده در مورد پاسخگویی برای انتخاب های تجاری با ایران (ABC Iran Act) که مانع از دریافت قراردادهای دولت ایالات متحده توسط شرکت هایی که با ایران تجارت می کنند، را معرفی کردند. هدف از این قانون جلوگیری از دریافت پول قرارداد های فدرال توسط شرکای تجاری ایران مانند نوکیا و زیمنس و همچنین بانک های خارجی همچون Credit Suisse بود. نماینده کلاین اظهار داشت ، "ما باید یک پیام قوی به شرکت های بزرگ ارسال کنیم که دیگر به آنها اجازه نمی دهیم تا از نظر اقتصادی دولت ایران را قادر به انجام آنچه که در حال انجامش بودند نگاه دارند." کلین به UANI برای کمک به تهیه پیش نویس لایحه اعتبار داد. این قانون در پایان نشست 2009 کنگره رد شد. 

 

 

+ مقالات اندیشکده اتحاد علیه ایران هسته ای United Against Nuclear Iran UANI  در ویکی اندیشه ورز:

1.حوثی‌ها
 

 


 
[1] Mark Wallace
[2] Joe Lieberman
[3] Richard Holbrooke
[4] Dennis Ross
[5] David Ibsen
[6] Institute for Strategic Dialogue
[7] August Hanning
[8] Thomas Kaplan
[9] Sheldon and Miriam Adelson
[10] Iran Business Registry (IBR)
[11] Ron Klein
[12] John Mica

مشارکت
این مقاله مفید بود؟ رای‌ها: 0
جزئیات مقاله
آخرین به روز‌رسانی در: 10:44 1400/04/03
آخرین به روزرسانی توسط: (Esmaeli)
تاریخ انتشار: 10:39 1400/03/30
مقاله را به اشتراک بگذارید: 
نویسنده: Esmaeli
مقالات پیشنهادی