مایکل اِلمان

مایکل اِلمان Michael Elleman دارای تابعیت اسرائیل است و به‌ویژه در حوزه مسائل مرتبط با موشک‌های بالستیک از کارشناسان شاخص محسوب می شود. عمده همکاری او با اندیشکده

IISS[The International Institute for Strategic Studies] می‌باشد، البته با موسسات و نشریات دیگری نیز همچون مرکز ویلسون[wilsoncenter] و ژاپن تایمز همکاری موردی دارد.

   

المان کارشناس مسائل نظامی در حوزه‌های ذیل است: 

·        ایران

·        کره شمالی

·        سامانه‌های دفاع موشکی

·        اشاعه تسلیحاتی

·        موشک‌های بالستیک

مایکل اِلمان در iiss، مدیریت منع اشاعه و سیاست اتمی را بر عهده دارد. او به‌عنوان عضو پژوهشگر ارشد در حوزه دفاع موشکی در IISS فعالیت می‌کند و نویسنده اصلی IISS Strategic Dossier Iran’s Ballistic Missile Capabilities می‌باشد: یک ارزیابی ویژه. ایشان همچنین مقالات متعددی در زمینه گسترش سلاح‌های موشکی و همکاری ایالات متحده - ناتو - روسیه در زمینه دفاع موشکی نوشته است. در حال حاضر، آقای المان بیشتر بر ارزیابی توانایی‌های نظامی نامتقارن ایران تمرکز دارد. ایشان ضمن ادامه تحقیقات در مورد برنامه‌های موشکی و فضایی کره شمالی و ایران، در حال بررسی سازوکارهای ارتقا همکاری امنیتی در منطقه خلیج فارس است. 

 

سایر فعالیت های المان: 

 

قبل از پیوستن به IISS، آقای المان پنج سال را در Booz Allen Hamilton، شرکتی آمریکایی که در امر مشاوره سیاسی فعالیت دارد، گذراند و در آن‌جا از اجرای برنامه‌های همکاری‌های کاهش تهدیدها با حمایت وزارت دفاع ایالات متحده و وزارت انرژی پشتیبانی می‌کرد. ایشان همچنین و تحلیل های اشاعه تسلیحاتی را به دفتر سیستم ها و مفاهیم پیشرفته (ASCO) در آژانس کاهش تهدیدات دفاعی (DTRA) ارائه می داد. پیش از این، وی به مدت 18 ماه به‌عنوان متخصص موشکی در کمیسیون نظارت، تأیید و بازرسی سازمان ملل (UNMOVIC) جهت بازرسی تسلیحاتی در عراق حضور داشت. قبل از پیوستن به سازمان ملل، او دو دهه به‌عنوان دانشمند در آزمایشگاه تحقیق و توسعه لاکهید مارتین به سر برد. فعالیت‌های او در آن مرکز روی پیشرانه‌های جامد، فن‌آوری‌های از بین بردن سلاح‌ها، اثرات هسته‌ای و تحقیقات مواد ویژه متمرکز بود. وی از سال 1995 تا 2001 به هدایت برنامه همکاری‌ جهت کاهش تهدیدهای روسیه پرداخت، برنامه‌ای که هدفش از کار انداختن و از بین‌ بردن موشک‌های دوربردی بود که عمر عملیاتی‌شان به اتمام رسیده بود.

مشارکت
این مقاله مفید بود؟ رای‌ها: 0
جزئیات مقاله
آخرین به روز‌رسانی در: 14:23 1400/03/20
آخرین به روزرسانی توسط: (Esmaeli)
تاریخ انتشار: 12:26 1400/03/18
مقاله را به اشتراک بگذارید: 
نویسنده: Esmaeli
لینک ثابت: https://wiki.andishevarz.com/kb/799706
مقالات پیشنهادی